روش فوق العاده ی جف بزوس برای بهتر بودن

فکر نمیکنم جف بزوس نیاز به معرفی داشته باشد ولی اگه بدون توضیحات و خلاصه بخواهیم معرفی کنیم باید بگیم همون موسس آمازون هست . اگه دوست دارید بیشتر راجع بهش بدونید این صفحه ی ویکی پدیا او است و بخوانیدش چون این مطلب در مورد زندگینامه ی او نیست .

بریم سراغ اصل مطلب , روشی که مدت ها قبل از او خوندم اینطور میگفت :

هر روز فکر کنید اولین روز تاسیس است . دومین روز تاسیس برابر است با ساکن بودن پس با کارهای نامربوطی که انجام میشه در نهایت منجر به مرگ اون کار میشه .

چرا این روش خیلی مفید است ؟

اگر دقت کرده باشیم اوایل هر چیزی رو با دقت و با انگیزه تر و متمرکز تر انجام میدیم .

چند روز که از اون کار میگذره دقت ما پایین میاد چون نزدیک به ساختن عادت میشه ( که این خوبه ) ولی کمتر دیگه به اون فکر میکنیم و برای اون خلاقیت به خرج میدیم و انگیزمون هم ممکنه کمتر بشود و از طرفی چون اون رو راحت تر در نظر میگیرم ممکنه در کنار اون موازی کار کردن هم بذاریم .

ما که نمیتوانیم هر روز یک کار جدید شروع کنیم و کار قبلی رو بیخیال بشیم ولی توانایی این رو داریم هر روز به این فکر کنیم که روز اول است . هر روز کمی به کار و روش انجامش فکر کنیم . هر روز چیز جدیدی در اون موضوع یاد بگیریم . چند وقت یکبار به اون تنوع بدیم , خودمون رو به اون کار حساس نگه داریم و از همه مهمتر نگذاریم شور و اشتیاق و انگیزه ی اول کار در ما فروکش کند .

این روش میتونه ما رو کمک کند از زندانِ امروزم مثل همیشه است فرار کنیم و فقط فکر انجام و تموم شدن کار نباشیم .

پی نوشت : وقتی خواستم این مطلب رو بنویسم از خودم پرسیدم که اگر اولین روز بود چجوری انجام میدادی ؟ فقط میتونم بگم خیلی انرژی خوبی داشت امتحان کنید .

راستی یک چیز دیگر برای این که این روش هم تکراری نشه و مثل روز اول با انرژی بمونه چیزی لازم داره . من بهش این رو اضافه کردم که برای من جواب داده .

اگر چند روز از این روش رفتین و احساس کردین دیگه این فکر بهتون انرژی نمیده یا دارین حساسیت تون رو بهش از دست میدین به جاش این سوال رو کنید : اگر امروز آخرین روز کارم بود چگونه انجام میدادم ؟

2 نظر / نظر خود را در زیر وارد کنید

  1. خیلی ایده خوبی بود محسن جان. این چند روز برای انجام یک کار تکراری و عذاب آور که قبلا برام لذت بخش بود ازش استفاده می کنم. مرسی از تلنگری که بهم وارد کردی

    1. سپیده عزیز خوشحالم که برات مفید بوده . و چقدر بیشتر خوشحال میشم از موفقیت هات بیشتر بشنوم یا خودت بهم بگی

دیدگاهتان را بنویسید